Alle vervoerders
Marktaandeel en groei per vervoerder
21.743
Totaal pakketpunten
+9.053
Sinds 2025-W47
+71.3%
Totale groei
11
Vervoerders
Marktaandeel per vervoerder
Groei per vervoerder
4.890+460+10.4%
4.719+461+10.8%
2.406+555+30.0%
2.348+361+18.2%
1.911+1911+0.0%
1.909+1909+0.0%
1.333+1333+0.0%
972+972+0.0%
751+751+0.0%
DeBuren267+103+62.8%
237+237+0.0%
Ontwikkeling alle vervoerders over tijd
Wekelijkse verandering per vervoerder
Wekelijkse data per vervoerder
| Week | Amazon | Budbee | DHL | DPD | DeBuren | FedEx | GLS | InPost | PostNL | ViaTim | VintedGo | Totaal |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-W42 | 1.909(+18) | 237 | 4.719(-8) | 2.348(-16) | 267(+2) | 1.911(-29) | 972(-1) | 1.333(-4) | 4.890(+11) | 751(+98) | 2.406(+11) | 21.743 |
| 2026-W41 | 1.891(+670) | 237 | 4.727(+2) | 2.364(+29) | 265(+11) | 1.940(-22) | 973(+1) | 1.337(+55) | 4.879(-2) | 653(-2) | 2.395(-10) | 21.661 |
| 2026-W40 | 1.221(+1) | 237 | 4.725(-2) | 2.335(+1) | 254(+1) | 1.962(+4) | 972(+1) | 1.282(-12) | 4.881(-1) | 655 | 2.405 | 20.929 |
| 2026-W39 | 1.220(-960) | 237(-191) | 4.727(+46) | 2.334(-4) | 253(+10) | 1.958(+1958) | 971(-3) | 1.294(+107) | 4.882(-5) | 655(+31) | 2.405(+2) | 20.936 |
| 2026-W38 | 2.180 | 428 | 4.681(+22) | 2.338(-6) | 243(+1) | 0 | 974(+1) | 1.187(-23) | 4.887(-15) | 624(+74) | 2.403(+10) | 19.945 |
| 2026-W37 | 2.180 | 428 | 4.659(+40) | 2.344(+52) | 242(-2) | 0 | 973(+1) | 1.210(+87) | 4.902(-12) | 550(+18) | 2.393(-24) | 19.881 |
| 2026-W36 | 2.180 | 428 | 4.619(+38) | 2.292(+26) | 244(+4) | 0 | 972(+2) | 1.123(+3) | 4.914(+5) | 532(+53) | 2.417(+2) | 19.721 |
| 2026-W35 | 2.180 | 428 | 4.581(+90) | 2.266(-251) | 240(+2) | 0 | 970(+96) | 1.120(+76) | 4.909(+13) | 479(+22) | 2.415(+2) | 19.588 |
| 2026-W34 | 2.180 | 428 | 4.491(+76) | 2.517(+47) | 238(+3) | 0 | 874 | 1.044(+31) | 4.896(+10) | 457(+24) | 2.413(+9) | 19.538 |
| 2026-W33 | 2.180 | 428 | 4.415(+39) | 2.470(+33) | 235(+2) | 0 | 874(-94) | 1.013(+25) | 4.886(+1) | 433(+1) | 2.404(+2) | 19.338 |
| 2026-W32 | 2.180 | 428 | 4.376(-19) | 2.437(+31) | 233(+6) | 0 | 968 | 988(+9) | 4.885(-4) | 432(-1) | 2.402(+7) | 19.329 |
| 2026-W31 | 2.180(+461) | 428 | 4.395(-29) | 2.406(-23) | 227(+3) | 0 | 968 | 979(-4) | 4.889(+1) | 433(+4) | 2.395(+6) | 19.300 |
| 2026-W30 | 1.719(-17) | 428 | 4.424(-59) | 2.429(-48) | 224(+6) | 0 | 968(-1) | 983(-23) | 4.888(+10) | 429(+3) | 2.389(+1) | 18.881 |
| 2026-W29 | 1.736 | 428(-2) | 4.483(-91) | 2.477(-34) | 218(+2) | 0 | 969 | 1.006(+11) | 4.878(+12) | 426(+9) | 2.388(+10) | 19.009 |
| 2026-W28 | 1.736 | 430(-2) | 4.574(+3) | 2.511(-26) | 216(+4) | 0 | 969 | 995(+82) | 4.866(+1) | 417(-2) | 2.378(+7) | 19.092 |
| 2026-W27 | 1.736(+27) | 432 | 4.571(-24) | 2.537(-38) | 212(+6) | 0 | 969(+2) | 913(-99) | 4.865(+12) | 419 | 2.371(+2) | 19.025 |
| 2026-W26 | 1.709(+2) | 432 | 4.595(+18) | 2.575(-24) | 206(+6) | 0 | 967(-2) | 1.012 | 4.853(+29) | 419(+9) | 2.369(+11) | 19.137 |
| 2026-W25 | 1.707(+53) | 432 | 4.577(+48) | 2.599(-19) | 200(+5) | 0 | 969 | 1.012(+16) | 4.824(+13) | 410(-4) | 2.358(-11) | 19.088 |
| 2026-W24 | 1.654(-29) | 432 | 4.529(+9) | 2.618(+7) | 195(+2) | 0 | 969(+2) | 996(-20) | 4.811(+18) | 414(+6) | 2.369(+13) | 18.987 |
| 2026-W23 | 1.683(+35) | 432(-47) | 4.520(+7) | 2.611(+20) | 193(+2) | 0 | 967(+4) | 1.016(+50) | 4.793(+11) | 408(+4) | 2.356(+2) | 18.979 |
| 2026-W22 | 1.648(+8) | 479(+47) | 4.513(-1) | 2.591(+5) | 191(+3) | 0 | 963(+1) | 966(+5) | 4.782(+11) | 404(+2) | 2.354(+8) | 18.891 |
| 2026-W21 | 1.640(+6) | 432(-47) | 4.514(+19) | 2.586(+10) | 188(+2) | 0 | 962(-1) | 961(-12) | 4.771(+7) | 402(+1) | 2.346(+19) | 18.802 |
| 2026-W20 | 1.634(+18) | 479 | 4.495(+28) | 2.576(-3) | 186(+4) | 0 | 963 | 973(-8) | 4.764(+27) | 401(-1) | 2.327(+11) | 18.798 |
| 2026-W19 | 1.616(+5) | 479(+202) | 4.467(+35) | 2.579(+193) | 182(+2) | 0 | 963(+2) | 981(+35) | 4.737(+7) | 402(-4) | 2.316(+5) | 18.722 |
| 2026-W18 | 1.611(+11) | 277(-1) | 4.432(-56) | 2.386(-20) | 180(+4) | 0 | 961(-2) | 946(-14) | 4.730(+20) | 406(+6) | 2.311(+17) | 18.240 |
| 2026-W17 | 1.600(-7) | 278(-6) | 4.488(-15) | 2.406(+65) | 176(+1) | 0 | 963(+1) | 960(+12) | 4.710(+10) | 400(+11) | 2.294(+21) | 18.275 |
| 2026-W16 | 1.607(+62) | 284 | 4.503(+25) | 2.341(-13) | 175(+2) | 0 | 962(+1) | 948(+23) | 4.700(+14) | 389 | 2.273(+25) | 18.182 |
| 2026-W15 | 1.545(+18) | 284(+2) | 4.478(+8) | 2.354(+43) | 173(+2) | 0 | 961 | 925(-18) | 4.686(+10) | 389(-3) | 2.248(+23) | 18.043 |
| 2026-W14 | 1.527(-5) | 282(+86) | 4.470(+11) | 2.311(+2) | 171(+1) | 0 | 961(+1) | 943(+1) | 4.676(+21) | 392(-1) | 2.225(+2) | 17.958 |
| 2026-W13 | 1.532(+7) | 196(+196) | 4.459(+6) | 2.309(-8) | 170 | 0 | 960(-3) | 942(+942) | 4.655(+16) | 393(+393) | 2.223(+23) | 17.839 |
| 2026-W12 | 1.525(+5) | 0 | 4.453(+21) | 2.317(+111) | 170(+2) | 0 | 963(+1) | 0 | 4.639(+14) | 0 | 2.200(+23) | 16.267 |
| 2026-W11 | 1.520(-33) | 0 | 4.432(+25) | 2.206(+60) | 168 | 0 | 962(+1) | 0 | 4.625(+19) | 0 | 2.177(+22) | 16.090 |
| 2026-W10 | 1.553(+336) | 0 | 4.407(-4) | 2.146(+58) | 168(+1) | 0 | 961(+2) | 0 | 4.606(+5) | 0 | 2.155(+26) | 15.996 |
| 2026-W09 | 1.217 | 0 | 4.411(+184) | 2.088(+11) | 167(-1) | 0 | 959(+55) | 0 | 4.601(+11) | 0 | 2.129(+7) | 15.572 |
| 2026-W08 | 1.217 | 0 | 4.227(-111) | 2.077(-5) | 168(+3) | 0 | 904(-52) | 0 | 4.590(+13) | 0 | 2.122(+11) | 15.305 |
| 2026-W07 | 1.217 | 0 | 4.338(-45) | 2.082(-17) | 165 | 0 | 956(+6) | 0 | 4.577(+17) | 0 | 2.111(+25) | 15.446 |
| 2026-W06 | 1.217 | 0 | 4.383(+20) | 2.099(+36) | 165(-3) | 0 | 950(+1) | 0 | 4.560(+1) | 0 | 2.086(+16) | 15.460 |
| 2026-W05 | 1.217 | 0 | 4.363(+26) | 2.063(+1) | 168 | 0 | 949(+2) | 0 | 4.559(+16) | 0 | 2.070(+40) | 15.389 |
| 2026-W04 | 1.217 | 0 | 4.337(+4) | 2.062(+25) | 168(+1) | 0 | 947(+1) | 0 | 4.543(+14) | 0 | 2.030(+29) | 15.304 |
| 2026-W03 | 1.217 | 0 | 4.333(+23) | 2.037(+4) | 167 | 0 | 946(+946) | 0 | 4.529(+2) | 0 | 2.001(+4) | 15.230 |
| 2026-W02 | 1.217(+1217) | 0 | 4.310(+167) | 2.033(+161) | 167(-2) | 0 | 0 | 0 | 4.527(-11) | 0 | 1.997(+15) | 14.251 |
| 2026-W01 | 0 | 0 | 4.143(-27) | 1.872(-28) | 169 | 0 | 0 | 0 | 4.538(+1) | 0 | 1.982(+11) | 12.704 |
| 2025-W52 | 0 | 0 | 4.170(-113) | 1.900(-38) | 169 | 0 | 0 | 0 | 4.537(+23) | 0 | 1.971(+15) | 12.747 |
| 2025-W51 | 0 | 0 | 4.283(-24) | 1.938(-100) | 169 | 0 | 0 | 0 | 4.514(+22) | 0 | 1.956(+39) | 12.860 |
| 2025-W50 | 0 | 0 | 4.307(+21) | 2.038(-29) | 169(-3) | 0 | 0 | 0 | 4.492(+19) | 0 | 1.917(+30) | 12.923 |
| 2025-W49 | 0 | 0 | 4.286(+19) | 2.067(+71) | 172 | 0 | 0 | 0 | 4.473(+24) | 0 | 1.887(+13) | 12.885 |
| 2025-W48 | 0 | 0 | 4.267(+9) | 1.996(+9) | 172(+8) | 0 | 0 | 0 | 4.449(+19) | 0 | 1.874(+23) | 12.758 |
| 2025-W47 | 0 | 0 | 4.258 | 1.987 | 164 | 0 | 0 | 0 | 4.430 | 0 | 1.851 | 12.690 |
Dekking en dichtheid — Nederland
341 gemeenten · bijgewerkt 12-10-2026
Pakketpunten
21.743
Per 10.000 inwoners
12.4
Per km²
0.52
Dekking binnen 500 m
9.2%
van het landoppervlak
Per vervoerder
Per type locatie
Dekkingsgraad
Aandeel van het landoppervlak binnen loopafstand van een pakketpunt. Berekend in RD New (EPSG:28992), dus in echte meters.
binnen 300 m4.4%
binnen 400 m6.7%
binnen 500 m9.2%
Gemeenten op dichtheid
| # | Gemeente | Provincie | Punten | Per 10.000 | Dekking 500 m |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Schiermonnikoog | Friesland | 3 | 32,05 | 0.5% |
| 2 | Noord-Beveland | Zeeland | 20 | 27,05 | 3.0% |
| 3 | Noardeast-Fryslân | Friesland | 119 | 26,13 | 4.5% |
| 4 | Vlieland | Friesland | 3 | 26,04 | 0.3% |
| 5 | Oldambt | Groningen | 92 | 24,22 | 6.8% |
| 6 | Harlingen | Friesland | 38 | 23,77 | 1.6% |
| 7 | Ooststellingwerf | Friesland | 58 | 22,77 | 3.9% |
| 8 | Peel en Maas | Limburg | 98 | 22,57 | 9.3% |
| 9 | Hulst | Zeeland | 62 | 22,5 | 3.9% |
| 10 | Leudal | Limburg | 80 | 22,45 | 8.6% |
| 11 | Midden-Drenthe | Drenthe | 74 | 22,28 | 4.3% |
| 12 | Sluis | Zeeland | 51 | 21,97 | 3.6% |
| 13 | Stadskanaal | Groningen | 68 | 21,46 | 9.3% |
| 14 | Tynaarlo | Drenthe | 72 | 21,25 | 9.3% |
| 15 | Veendam | Groningen | 58 | 21,18 | 9.1% |
| 16 | Het Hogeland | Groningen | 99 | 20,7 | 2.2% |
| 17 | Hoogeveen | Drenthe | 115 | 20,65 | 14.2% |
| 18 | Opsterland | Friesland | 61 | 20,51 | 6.4% |
| 19 | Twenterand | Overijssel | 69 | 20,45 | 9.6% |
| 20 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 14 | 20,41 | 5.9% |
| 21 | Druten | Gelderland | 39 | 20,41 | 15.6% |
| 22 | Súdwest-Fryslân | Friesland | 182 | 20,23 | 4.2% |
| 23 | Goes | Zeeland | 77 | 20,18 | 11.5% |
| 24 | Westerwolde | Groningen | 52 | 20,16 | 4.2% |
| 25 | Eemsdelta | Groningen | 92 | 19,97 | 4.4% |
| 26 | Waadhoeke | Friesland | 91 | 19,75 | 5.8% |
| 27 | Scherpenzeel | Gelderland | 20 | 19,7 | 20.1% |
| 28 | Eersel | Noord-Brabant | 38 | 19,67 | 8.5% |
| 29 | Beek | Limburg | 31 | 19,64 | 18.1% |
| 30 | Doesburg | Gelderland | 22 | 19,52 | 29.7% |
| 31 | Haaksbergen | Overijssel | 47 | 19,33 | 6.8% |
| 32 | Lisse | Zuid-Holland | 44 | 19,12 | 33.1% |
| 33 | Veere | Zeeland | 42 | 19,09 | 5.2% |
| 34 | Midden-Groningen | Groningen | 116 | 19,08 | 6.4% |
| 35 | Hengelo | Overijssel | 154 | 18,98 | 31.7% |
| 36 | Hellendoorn | Overijssel | 68 | 18,93 | 8.2% |
| 37 | Ameland | Friesland | 7 | 18,83 | 0.7% |
| 38 | Woensdrecht | Noord-Brabant | 41 | 18,74 | 7.8% |
| 39 | Westerkwartier | Groningen | 119 | 18,66 | 6.8% |
| 40 | Zwartewaterland | Overijssel | 43 | 18,64 | 9.2% |
| 41 | Beesel | Limburg | 25 | 18,61 | 10.6% |
| 42 | Dantumadiel | Friesland | 35 | 18,5 | 5.8% |
| 43 | Roerdalen | Limburg | 38 | 18,47 | 8.7% |
| 44 | Hardenberg | Overijssel | 112 | 18,38 | 7.4% |
| 45 | Schouwen-Duiveland | Zeeland | 62 | 18,38 | 3.6% |
| 46 | Putten | Gelderland | 45 | 18,25 | 8.0% |
| 47 | Alblasserdam | Zuid-Holland | 37 | 18,15 | 56.1% |
| 48 | Almelo | Overijssel | 132 | 18,15 | 29.9% |
| 49 | Halderberge | Noord-Brabant | 55 | 18 | 10.4% |
| 50 | Tholen | Zeeland | 46 | 17,86 | 5.2% |
| 51 | Weststellingwerf | Friesland | 46 | 17,86 | 3.7% |
| 52 | Leeuwarden | Friesland | 227 | 17,79 | 12.7% |
| 53 | Zundert | Noord-Brabant | 39 | 17,69 | 5.7% |
| 54 | Emmen | Drenthe | 189 | 17,65 | 10.1% |
| 55 | Altena | Noord-Brabant | 100 | 17,58 | 8.0% |
| 56 | Tytsjerksteradiel | Friesland | 56 | 17,58 | 6.9% |
| 57 | Berkelland | Gelderland | 76 | 17,45 | 5.4% |
| 58 | De Fryske Marren | Friesland | 90 | 17,4 | 3.5% |
| 59 | Zaltbommel | Gelderland | 50 | 17,3 | 13.9% |
| 60 | Aa en Hunze | Drenthe | 44 | 17,29 | 3.3% |
| 61 | Boxtel | Noord-Brabant | 57 | 17,25 | 10.8% |
| 62 | Dalfsen | Overijssel | 50 | 17,23 | 4.7% |
| 63 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 28 | 17,18 | 5.5% |
| 64 | Noordoostpolder | Flevoland | 81 | 17,14 | 2.8% |
| 65 | Raalte | Overijssel | 65 | 17,13 | 6.2% |
| 66 | Noordenveld | Drenthe | 53 | 16,96 | 4.2% |
| 67 | West Betuwe | Gelderland | 87 | 16,79 | 8.4% |
| 68 | Rhenen | Utrecht | 34 | 16,78 | 12.5% |
| 69 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | 47 | 16,76 | 11.5% |
| 70 | Oude IJsselstreek | Gelderland | 66 | 16,76 | 8.3% |
| 71 | Maasgouw | Limburg | 40 | 16,69 | 14.1% |
| 72 | Bronckhorst | Gelderland | 60 | 16,66 | 3.2% |
| 73 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 17 | 16,65 | 3.9% |
| 74 | Steenwijkerland | Overijssel | 74 | 16,62 | 4.7% |
| 75 | Achtkarspelen | Friesland | 46 | 16,53 | 7.8% |
| 76 | Ommen | Overijssel | 30 | 16,5 | 2.4% |
| 77 | Beekdaelen | Limburg | 59 | 16,4 | 21.2% |
| 78 | Pekela | Groningen | 20 | 16,39 | 9.8% |
| 79 | Terschelling | Friesland | 8 | 16,34 | 0.4% |
| 80 | Staphorst | Overijssel | 28 | 16,28 | 4.5% |
| 81 | Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | 81 | 16,18 | 4.6% |
| 82 | Nieuwkoop | Zuid-Holland | 47 | 16,18 | 10.3% |
| 83 | Son en Breugel | Noord-Brabant | 28 | 16,17 | 14.3% |
| 84 | Meppel | Drenthe | 55 | 16,15 | 17.4% |
| 85 | Steenbergen | Noord-Brabant | 40 | 16,12 | 4.0% |
| 86 | Lopik | Utrecht | 23 | 16,07 | 5.7% |
| 87 | Moerdijk | Noord-Brabant | 60 | 16,06 | 6.7% |
| 88 | Opmeer | Noord-Holland | 19 | 16,05 | 7.1% |
| 89 | Dinkelland | Overijssel | 42 | 15,97 | 5.8% |
| 90 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | 26 | 15,89 | 13.9% |
| 91 | Dronten | Flevoland | 66 | 15,88 | 2.7% |
| 92 | Etten-Leur | Noord-Brabant | 70 | 15,8 | 17.9% |
| 93 | Hof van Twente | Overijssel | 55 | 15,71 | 4.7% |
| 94 | Terneuzen | Zeeland | 85 | 15,61 | 5.9% |
| 95 | Coevorden | Drenthe | 55 | 15,57 | 3.6% |
| 96 | Oost Gelre | Gelderland | 46 | 15,56 | 8.1% |
| 97 | Brunssum | Limburg | 43 | 15,53 | 32.2% |
| 98 | Enschede | Overijssel | 248 | 15,45 | 24.5% |
| 99 | Heerlen | Limburg | 134 | 15,44 | 47.9% |
| 100 | Nunspeet | Gelderland | 43 | 15,44 | 6.6% |
| 101 | Schagen | Noord-Holland | 72 | 15,44 | 7.7% |
| 102 | Brummen | Gelderland | 32 | 15,42 | 5.3% |
| 103 | Westerveld | Drenthe | 30 | 15,42 | 2.3% |
| 104 | Westervoort | Gelderland | 23 | 15,36 | 44.6% |
| 105 | Venlo | Limburg | 154 | 15,13 | 17.5% |
| 106 | Smallingerland | Friesland | 85 | 15,1 | 13.5% |
| 107 | De Wolden | Drenthe | 37 | 15,08 | 3.4% |
| 108 | Zeewolde | Flevoland | 34 | 15,01 | 2.2% |
| 109 | Borsele | Zeeland | 34 | 14,92 | 5.0% |
| 110 | Lelystad | Flevoland | 120 | 14,9 | 2.6% |
| 111 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 52 | 14,79 | 9.4% |
| 112 | Epe | Gelderland | 49 | 14,77 | 5.0% |
| 113 | Heerenveen | Friesland | 75 | 14,77 | 7.4% |
| 114 | Hillegom | Zuid-Holland | 33 | 14,77 | 27.2% |
| 115 | Doetinchem | Gelderland | 86 | 14,76 | 21.1% |
| 116 | Zutphen | Gelderland | 71 | 14,76 | 30.4% |
| 117 | Beverwijk | Noord-Holland | 62 | 14,62 | 34.6% |
| 118 | Molenlanden | Zuid-Holland | 64 | 14,45 | 7.5% |
| 119 | Apeldoorn | Gelderland | 239 | 14,44 | 11.3% |
| 120 | Tiel | Gelderland | 61 | 14,41 | 28.8% |
| 121 | Overbetuwe | Gelderland | 70 | 14,39 | 13.3% |
| 122 | Aalsmeer | Noord-Holland | 46 | 14,38 | 24.5% |
| 123 | Deurne | Noord-Brabant | 47 | 14,37 | 8.8% |
| 124 | Aalten | Gelderland | 39 | 14,32 | 7.5% |
| 125 | Wierden | Overijssel | 35 | 14,32 | 7.3% |
| 126 | Rijssen-Holten | Overijssel | 55 | 14,31 | 9.9% |
| 127 | Assen | Drenthe | 98 | 14,28 | 17.0% |
| 128 | Oldebroek | Gelderland | 34 | 14,27 | 5.7% |
| 129 | Sittard-Geleen | Limburg | 131 | 14,25 | 31.0% |
| 130 | Olst-Wijhe | Overijssel | 26 | 14,22 | 3.5% |
| 131 | Den Helder | Noord-Holland | 80 | 14,21 | 6.8% |
| 132 | Medemblik | Noord-Holland | 64 | 14,17 | 6.2% |
| 133 | Deventer | Overijssel | 143 | 14,12 | 17.9% |
| 134 | Tubbergen | Overijssel | 30 | 14,1 | 4.2% |
| 135 | Harderwijk | Gelderland | 69 | 14,09 | 24.1% |
| 136 | Goirle | Noord-Brabant | 34 | 14,05 | 13.7% |
| 137 | Hollands Kroon | Noord-Holland | 68 | 14,04 | 2.4% |
| 138 | Stede Broec | Noord-Holland | 31 | 14,03 | 28.3% |
| 139 | Loon op Zand | Noord-Brabant | 33 | 14,02 | 12.0% |
| 140 | Best | Noord-Brabant | 42 | 14,01 | 20.7% |
| 141 | Weert | Limburg | 70 | 13,97 | 13.2% |
| 142 | West Maas en Waal | Gelderland | 27 | 13,88 | 7.3% |
| 143 | Vaals | Limburg | 14 | 13,86 | 12.8% |
| 144 | Voorst | Gelderland | 34 | 13,85 | 6.7% |
| 145 | Nijkerk | Gelderland | 61 | 13,81 | 16.3% |
| 146 | Vught | Noord-Brabant | 37 | 13,81 | 9.7% |
| 147 | Middelburg | Zeeland | 67 | 13,75 | 21.4% |
| 148 | Oldenzaal | Overijssel | 44 | 13,75 | 35.0% |
| 149 | Bladel | Noord-Brabant | 28 | 13,73 | 6.6% |
| 150 | Renkum | Gelderland | 43 | 13,73 | 13.6% |
| 151 | Roermond | Limburg | 80 | 13,73 | 19.0% |
| 152 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 43 | 13,71 | 53.3% |
| 153 | Hattem | Gelderland | 17 | 13,69 | 14.7% |
| 154 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | 12 | 13,69 | 15.0% |
| 155 | Elburg | Gelderland | 32 | 13,66 | 12.6% |
| 156 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 92 | 13,63 | 17.9% |
| 157 | Dongen | Noord-Brabant | 36 | 13,62 | 16.3% |
| 158 | Oisterwijk | Noord-Brabant | 36 | 13,62 | 6.5% |
| 159 | Oudewater | Utrecht | 14 | 13,57 | 7.9% |
| 160 | Berg en Dal | Gelderland | 47 | 13,43 | 10.1% |
| 161 | Rijswijk | Zuid-Holland | 74 | 13,4 | 57.4% |
| 162 | Noordwijk | Zuid-Holland | 59 | 13,39 | 12.0% |
| 163 | Someren | Noord-Brabant | 26 | 13,36 | 7.7% |
| 164 | Echt-Susteren | Limburg | 43 | 13,33 | 7.0% |
| 165 | Losser | Overijssel | 30 | 13,3 | 5.0% |
| 166 | Kerkrade | Limburg | 59 | 13,28 | 41.4% |
| 167 | Texel | Noord-Holland | 18 | 13,26 | 1.3% |
| 168 | Reimerswaal | Zeeland | 30 | 13,25 | 3.5% |
| 169 | Almere | Flevoland | 287 | 13,16 | 19.0% |
| 170 | Landgraaf | Limburg | 48 | 13,05 | 29.5% |
| 171 | Bergen (L.) | Limburg | 17 | 13,03 | 3.4% |
| 172 | Ridderkerk | Zuid-Holland | 60 | 12,99 | 35.5% |
| 173 | Maashorst | Noord-Brabant | 74 | 12,98 | 10.1% |
| 174 | Montfoort | Utrecht | 18 | 12,93 | 6.7% |
| 175 | Urk | Flevoland | 28 | 12,86 | 4.0% |
| 176 | Vlissingen | Zeeland | 57 | 12,85 | 2.2% |
| 177 | Kampen | Overijssel | 71 | 12,79 | 8.4% |
| 178 | Breda | Noord-Brabant | 236 | 12,78 | 30.0% |
| 179 | Geertruidenberg | Noord-Brabant | 28 | 12,76 | 20.3% |
| 180 | Lochem | Gelderland | 43 | 12,75 | 5.2% |
| 181 | Drechterland | Noord-Holland | 25 | 12,68 | 5.6% |
| 182 | Groningen | Groningen | 298 | 12,64 | 23.0% |
| 183 | Gorinchem | Zuid-Holland | 47 | 12,63 | 33.4% |
| 184 | Winterswijk | Gelderland | 36 | 12,59 | 3.6% |
| 185 | Barneveld | Gelderland | 76 | 12,58 | 9.9% |
| 186 | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | 110 | 12,58 | 7.8% |
| 187 | Bunschoten | Utrecht | 28 | 12,57 | 12.4% |
| 188 | Zevenaar | Gelderland | 55 | 12,57 | 13.2% |
| 189 | Voorne aan Zee | Zuid-Holland | 92 | 12,55 | 9.8% |
| 190 | Stein | Limburg | 31 | 12,54 | 27.6% |
| 191 | Helmond | Noord-Brabant | 117 | 12,46 | 32.1% |
| 192 | Eijsden-Margraten | Limburg | 32 | 12,43 | 10.4% |
| 193 | Baarn | Utrecht | 31 | 12,42 | 14.3% |
| 194 | Venray | Limburg | 54 | 12,38 | 6.0% |
| 195 | Dordrecht | Zuid-Holland | 148 | 12,37 | 20.8% |
| 196 | Tilburg | Noord-Brabant | 278 | 12,37 | 29.8% |
| 197 | Bernheze | Noord-Brabant | 39 | 12,32 | 10.3% |
| 198 | Enkhuizen | Noord-Holland | 23 | 12,25 | 3.6% |
| 199 | Rucphen | Noord-Brabant | 28 | 12,21 | 8.9% |
| 200 | Lingewaard | Gelderland | 57 | 12,17 | 14.2% |
| 201 | Nederweert | Limburg | 21 | 12,16 | 4.1% |
| 202 | Valkenswaard | Noord-Brabant | 38 | 12,11 | 10.1% |
| 203 | Voerendaal | Limburg | 15 | 12,05 | 11.4% |
| 204 | Wijk bij Duurstede | Utrecht | 29 | 12,04 | 14.6% |
| 205 | Borne | Overijssel | 28 | 12 | 20.0% |
| 206 | Soest | Utrecht | 56 | 11,93 | 18.8% |
| 207 | Asten | Noord-Brabant | 20 | 11,88 | 5.1% |
| 208 | Waalwijk | Noord-Brabant | 58 | 11,88 | 14.6% |
| 209 | Borger-Odoorn | Drenthe | 30 | 11,87 | 3.5% |
| 210 | Land van Cuijk | Noord-Brabant | 108 | 11,87 | 7.0% |
| 211 | Westland | Zuid-Holland | 134 | 11,85 | 23.5% |
| 212 | Kapelle | Zeeland | 15 | 11,82 | 5.4% |
| 213 | Nijmegen | Gelderland | 211 | 11,78 | 51.7% |
| 214 | Arnhem | Gelderland | 193 | 11,76 | 27.5% |
| 215 | Maastricht | Limburg | 142 | 11,68 | 39.7% |
| 216 | s-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 184 | 11,68 | 27.1% |
| 217 | Den Haag | Zuid-Holland | 639 | 11,53 | 57.5% |
| 218 | Oss | Noord-Brabant | 107 | 11,51 | 14.6% |
| 219 | Mook en Middelaar | Limburg | 9 | 11,5 | 11.5% |
| 220 | Krimpenerwaard | Zuid-Holland | 65 | 11,47 | 7.5% |
| 221 | Nissewaard | Zuid-Holland | 98 | 11,44 | 17.6% |
| 222 | Sliedrecht | Zuid-Holland | 29 | 11,28 | 42.0% |
| 223 | Gilze en Rijen | Noord-Brabant | 30 | 11,22 | 6.7% |
| 224 | Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | 33 | 11,22 | 53.9% |
| 225 | Heerde | Gelderland | 21 | 11,16 | 6.0% |
| 226 | Buren | Gelderland | 30 | 11,09 | 8.0% |
| 227 | Meierijstad | Noord-Brabant | 92 | 10,98 | 10.7% |
| 228 | Zwolle | Overijssel | 143 | 10,95 | 22.2% |
| 229 | Eindhoven | Noord-Brabant | 261 | 10,94 | 45.3% |
| 230 | Ermelo | Gelderland | 30 | 10,94 | 6.0% |
| 231 | Dijk en Waard | Noord-Holland | 94 | 10,93 | 23.1% |
| 232 | Purmerend | Noord-Holland | 91 | 10,93 | 14.8% |
| 233 | Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | 32 | 10,89 | 11.9% |
| 234 | Rotterdam | Zuid-Holland | 720 | 10,84 | 27.3% |
| 235 | Drimmelen | Noord-Brabant | 30 | 10,8 | 5.1% |
| 236 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | 169 | 10,79 | 15.4% |
| 237 | Beuningen | Gelderland | 28 | 10,78 | 13.9% |
| 238 | Rheden | Gelderland | 47 | 10,75 | 10.6% |
| 239 | De Ronde Venen | Utrecht | 48 | 10,74 | 9.7% |
| 240 | Hoorn | Noord-Holland | 80 | 10,68 | 23.2% |
| 241 | Nieuwegein | Utrecht | 68 | 10,65 | 49.2% |
| 242 | Huizen | Noord-Holland | 44 | 10,61 | 23.7% |
| 243 | Papendrecht | Zuid-Holland | 34 | 10,55 | 47.6% |
| 244 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 14 | 10,54 | 4.9% |
| 245 | Koggenland | Noord-Holland | 24 | 10,52 | 7.3% |
| 246 | Laren | Noord-Holland | 12 | 10,5 | 17.1% |
| 247 | Roosendaal | Noord-Brabant | 81 | 10,49 | 16.4% |
| 248 | Montferland | Gelderland | 38 | 10,47 | 8.2% |
| 249 | Vijfheerenlanden | Utrecht | 61 | 10,43 | 9.4% |
| 250 | Ede | Gelderland | 125 | 10,41 | 6.6% |
| 251 | Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | 52 | 10,35 | 8.7% |
| 252 | Vlaardingen | Zuid-Holland | 76 | 10,3 | 35.8% |
| 253 | Alkmaar | Noord-Holland | 115 | 10,29 | 15.3% |
| 254 | Amersfoort | Utrecht | 163 | 10,27 | 38.6% |
| 255 | Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | 115 | 10,21 | 16.5% |
| 256 | Heumen | Gelderland | 17 | 10,19 | 11.7% |
| 257 | Veenendaal | Utrecht | 69 | 10,19 | 55.2% |
| 258 | Oosterhout | Noord-Brabant | 57 | 10,14 | 14.4% |
| 259 | Wageningen | Gelderland | 40 | 10,08 | 16.2% |
| 260 | Gulpen-Wittem | Limburg | 14 | 10,01 | 7.0% |
| 261 | Gemert-Bakel | Noord-Brabant | 31 | 9,98 | 6.6% |
| 262 | Velsen | Noord-Holland | 68 | 9,9 | 20.2% |
| 263 | De Bilt | Utrecht | 43 | 9,84 | 10.2% |
| 264 | Wormerland | Noord-Holland | 16 | 9,77 | 8.0% |
| 265 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | 29 | 9,75 | 6.5% |
| 266 | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | 39 | 9,72 | 25.9% |
| 267 | Laarbeek | Noord-Brabant | 22 | 9,72 | 11.1% |
| 268 | Horst aan de Maas | Limburg | 41 | 9,66 | 4.8% |
| 269 | Waterland | Noord-Holland | 17 | 9,64 | 4.2% |
| 270 | Uithoorn | Noord-Holland | 29 | 9,62 | 26.3% |
| 271 | Heusden | Noord-Brabant | 43 | 9,53 | 8.6% |
| 272 | Maasdriel | Gelderland | 24 | 9,51 | 8.4% |
| 273 | Gouda | Zuid-Holland | 71 | 9,47 | 55.5% |
| 274 | Leusden | Utrecht | 29 | 9,44 | 10.0% |
| 275 | Woerden | Utrecht | 50 | 9,39 | 12.5% |
| 276 | Cranendonck | Noord-Brabant | 20 | 9,38 | 5.9% |
| 277 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 63 | 9,36 | 65.5% |
| 278 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | 17 | 9,29 | 20.0% |
| 279 | Duiven | Gelderland | 23 | 9,15 | 14.7% |
| 280 | Schiedam | Zuid-Holland | 72 | 9,14 | 52.4% |
| 281 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | 13 | 9,12 | 11.6% |
| 282 | Meerssen | Limburg | 17 | 9,11 | 16.5% |
| 283 | Zeist | Utrecht | 60 | 9,1 | 23.5% |
| 284 | Delft | Zuid-Holland | 95 | 9,07 | 54.6% |
| 285 | Renswoude | Utrecht | 5 | 9,07 | 5.5% |
| 286 | Maassluis | Zuid-Holland | 30 | 9,03 | 41.6% |
| 287 | Zaanstad | Noord-Holland | 142 | 8,99 | 31.4% |
| 288 | Hilversum | Noord-Holland | 83 | 8,95 | 26.6% |
| 289 | Woudenberg | Utrecht | 12 | 8,91 | 6.1% |
| 290 | Leiderdorp | Zuid-Holland | 24 | 8,75 | 36.4% |
| 291 | Heiloo | Noord-Holland | 21 | 8,74 | 25.1% |
| 292 | Veldhoven | Noord-Brabant | 40 | 8,74 | 25.0% |
| 293 | Simpelveld | Limburg | 9 | 8,71 | 13.1% |
| 294 | Zwijndrecht | Zuid-Holland | 39 | 8,7 | 33.5% |
| 295 | Diemen | Noord-Holland | 27 | 8,6 | 26.7% |
| 296 | Leiden | Zuid-Holland | 109 | 8,58 | 64.4% |
| 297 | Wijchen | Gelderland | 35 | 8,47 | 13.4% |
| 298 | Utrecht | Utrecht | 311 | 8,45 | 45.9% |
| 299 | Amsterdam | Noord-Holland | 773 | 8,39 | 40.1% |
| 300 | Zuidplas | Zuid-Holland | 37 | 8,39 | 12.9% |
| 301 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 13 | 8,38 | 2.1% |
| 302 | Boekel | Noord-Brabant | 9 | 8,21 | 7.5% |
| 303 | IJsselstein | Utrecht | 28 | 8,21 | 27.4% |
| 304 | Heemskerk | Noord-Holland | 32 | 8,17 | 21.9% |
| 305 | Oostzaan | Noord-Holland | 8 | 8,09 | 11.5% |
| 306 | Neder-Betuwe | Gelderland | 20 | 8,04 | 11.2% |
| 307 | Culemborg | Gelderland | 23 | 7,94 | 11.7% |
| 308 | Waddinxveen | Zuid-Holland | 23 | 7,85 | 19.2% |
| 309 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 44 | 7,79 | 22.3% |
| 310 | Midden-Delfland | Zuid-Holland | 15 | 7,6 | 11.5% |
| 311 | Barendrecht | Zuid-Holland | 37 | 7,56 | 37.2% |
| 312 | Bergeijk | Noord-Brabant | 14 | 7,51 | 4.2% |
| 313 | Zoetermeer | Zuid-Holland | 95 | 7,48 | 51.3% |
| 314 | Katwijk | Zuid-Holland | 49 | 7,42 | 30.8% |
| 315 | Nuenen | Noord-Brabant | 17 | 7,2 | 14.1% |
| 316 | Teylingen | Zuid-Holland | 27 | 7,16 | 21.8% |
| 317 | Amstelveen | Noord-Holland | 66 | 7,15 | 24.2% |
| 318 | Haarlem | Noord-Holland | 115 | 7,08 | 59.1% |
| 319 | Heemstede | Noord-Holland | 19 | 6,98 | 49.1% |
| 320 | Waalre | Noord-Brabant | 12 | 6,88 | 11.0% |
| 321 | Edam-Volendam | Noord-Holland | 25 | 6,86 | 7.7% |
| 322 | Landsmeer | Noord-Holland | 8 | 6,86 | 5.1% |
| 323 | Houten | Utrecht | 35 | 6,84 | 16.8% |
| 324 | Gooise Meren | Noord-Holland | 40 | 6,75 | 13.0% |
| 325 | Castricum | Noord-Holland | 24 | 6,64 | 8.0% |
| 326 | Gennep | Limburg | 11 | 6,44 | 4.9% |
| 327 | Albrandswaard | Zuid-Holland | 16 | 6,2 | 16.8% |
| 328 | Lansingerland | Zuid-Holland | 40 | 6,19 | 15.0% |
| 329 | Blaricum | Noord-Holland | 7 | 6,04 | 14.0% |
| 330 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 46 | 6,04 | 24.2% |
| 331 | Stichtse Vecht | Utrecht | 39 | 5,96 | 9.8% |
| 332 | Bunnik | Utrecht | 9 | 5,85 | 6.8% |
| 333 | Oirschot | Noord-Brabant | 11 | 5,81 | 3.9% |
| 334 | Wijdemeren | Noord-Holland | 14 | 5,7 | 6.0% |
| 335 | Bloemendaal | Noord-Holland | 13 | 5,52 | 10.9% |
| 336 | Voorschoten | Zuid-Holland | 14 | 5,41 | 27.4% |
| 337 | Wassenaar | Zuid-Holland | 14 | 5,32 | 5.5% |
| 338 | Oegstgeest | Zuid-Holland | 11 | 4,43 | 46.5% |
| 339 | Uitgeest | Noord-Holland | 5 | 3,61 | 8.9% |
| 340 | Zandvoort | Noord-Holland | 5 | 2,92 | 4.4% |
| 341 | Eemnes | Utrecht | 2 | 2,17 | 2.3% |